united_cities

www.dzidris.lv/
+371 29186953, +371 65100305
bruuzis@inbox.lv
Ozoliņi, Pļaviņu novads, Aiviekstes pagasts, LV-5120

Nozare

Apskates saimniecības, Vīndari

Produkcija

Alkohols, Vīna destilāts, Vīni, Ābolu vīns, Rabarberu vīns, Upeņu-Ābolu vīns, Vīnogu vīns

Kur iegādāties?

Rimi, Klēts

Piegādes iespējas

Sertifikāti

PVD

Citas saites

Papildus info

Ekskursijas:
Jāpiesakās iepriekš:
Valodas: Krievu, Latviešu

Dzidris ir mājas vīns, kas darīts Pļaviņu novada Aiviekstes pagasta zemnieku saimniecībā “Ozoliņi”. Mājas vīna ražotnes ieeju rotā gadaskaitlis 1910. Tik sena ir ēka, ko cēlis brāļu vīndaru Oskara un Viktora vecvectēvs Jānis Ozols-Ozoliņš.

Mājas vīna ražotne atzīta (t.i., sertificēta un licencēta) 2005. gadā. Te ražo ābolu, rabarberu, upeņu vīnu un sidru “Dzidris” no pašu saimniecībā un tuvāko kaimiņu saimniecībās audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām.

Vīna ražošanas cikls ilgst ~2 gadus. Kad vīns gatavs lietošanai, to pilda pudelēs un pārdod Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā, kinopilsētiņā “Cinevilla”, maizes ceptuvē “Liepkalni”, Spices RIMI un, protams, mājas vīna ražotnē ”Dzidris”.

Dzidris Produkcija

Upeņu-Ābolu vīns

Vīns gatavots mājas vīna ražotnē no 2011. gada saulainās un karstās vasaras ražas- Variešu pagastā audzētām upenēm un Aiviekstes pagasta piemājas saimniecībās audzētiem rudens-ziemas šķirņu āboliem, kuri augšanas laikā nav apstrādāti ar bioloģiskiem vai ķīmiskiem līdzekļiem. Vīns raudzēts un nostādināts zemā temperatūrā +10-+13 C, pateicoties tam vīns ir saglabājis upenēm un āboliem raksturīgu smaržu un garšu. Alkohols iegūts dabīgas rūgšanas rezultātā. Cukura atlikums 48,5 g/l. Vīns ir pussalds.

Ābolu vīns

Vīns gatavots mājas vīna ražotnē 2005.gadā no Aiviekstes pagasta piemājas saimniecībās audzētiem un rūpīgi atlasītiem rudens – ziemas šķirņu āboliem, kuri augšanas laikā nav apstrādāti ar bioloģiskiem vai ķīmiskiem līdzekļiem. Vīns raudzēts un nostādināts zemā temperatūrā +10+13 C, pateicoties tam vīns ir saglabājis āboliem raksturīgu smaržu un garšu un ieguvis viegli dzirkstošu svaigumu. Alkohols iegūts dabīgas rūgšanas rezultātā. Cukura atlikums 2g/l. Vīns ierindojams sauso vīnu kategorijā.
Kopš 2011. gada aprīļa ir pieejams arī 2009.gada ražas ābolu vīns, kas ir uzskatāms par pussauso vīnu. Zīmīgi, ka vīns nesatur sulfītus.

Rabarberu vīns

Vīnam piemīt izteikts rabarberu aromāts un svaigas sulas garša. Rabarberi ir daudzgadīgi dārzeņi no kuru lapu kātiem pagatavots augstvērtīgs vīns, izmantojot oriģinālu receptūru. Vīns darīts 2007. gadā. Ieteicams lietot atdzesētu +11+14C.

Vīnogu baltvīns

Vīnam piemīt izteikts gaišo vīnogu aromāts un svaiga garša. Vīns ir pussalds. Vīns darīts 2008.gadā no Zenit, Olasrīslinga, Šardonē un Hārsleveli šķirnes vīnogām sadarbībā ar Ungārijas vīndariem. Vīns raudzēts un nostādināts +10-+15 t . Alkohols iegūts dabīgas rūgšanas rezultātā. Ieteicams baudīt atdzesētu +10+12C.

Vīnogu sarkanvīns

Rubīnkrāsas vīnam piemīt izteikts vīnogu aromāts, samtaina, maiga garša. Vīns darīts 2008.gadā no Merlot un Cabernet Savignon šķirnes vīnogām sadarbībā ar Ungārijas vīndariem un gadu izturēts ozolkoka mucā. Alkohols iegūts dabīgas rūgšanas rezultātā. Vīns ir pussalds. Ieteicams baudīt atdzesētu +17 C.

Upeņu un Ābolu spirts

Ābolu spirts iegūts, destilējot fermentētu ābolu sulu, kas iegūta 2009. gadā no Pļaviņu novadā piemājas dārzos augušiem rudens un ziemas šķirņu āboliem. Spirtam ir izsmalcināta, maiga smarža un garša. Alkohola saturs 45% no tilpuma.
Upeņu spirts iegūts destilējot 2009. gada upeņu vīna darīšanas blakusproduktu. Upenes “Zagadka” un “Titāniks” audzētas Variešu pagasta “Ošlejās”. Spirtam raksturīga izteiksmīga upeņu smarža un pikanta garša. Vēlams baudīt nesteidzīgi. Alkohola saturs 45% no tilpuma.

Aicinām ciemos!

Ir zināms, ka vīns vislabāk garšo tieši tur, kur tas ražots, kur audzis vīnmateriāls. Tāpēc brāļi vīndari rīko arī ekskursijas pa ražotni (prezentācija + degustācija), kuras iepriekš vēlams pieteikt personīgi vai pa tālruni 65100305.
Atbrauciet pārliecināties, ka vīns ver vaļā visus vārtus!

Zemnieku saimniecība “Ozoliņi” atrodas Aiviekstes pagastā, Pļaviņu novadā. Braucot no Rīgas pa Daugavpils šoseju, 127 kilometrā jānogriežas uz Madonu. Pēc 3 km kreisajā pusē redzama norāde “Mājas vīna ražotne”

0 Lietotāji (0 balsis)
Produkta kvalitāte
Vizuālais noformējums
Attieksme pret pircēju
Iepakojums
Zīmols
Ko cilvēki saka ... Ierakstiet savu vērtējumu
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Rādīt vairāk
{{ pageNumber+1 }}
Ierakstiet savu vērtējumu

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one