united_cities

vejkalnietis.lv/
+371 29457055
vejkalnietis@inbox.lv
Mierkalni, Talsu novads, Laucienas pagasts, LV-3285

Nozare

Apskates saimniecības, Vīndari

Produkcija

Alkohols, Vīna destilāts, Vīni, Ābolu-Plūškoka vīns, Aveņu vīns, Balto ceriņu ziedu vīns, Balto jāņogu vīns, Dižbrūkleņu vīns, Ērkšķogu vīns, Iesala vīns, Ķimeņu vīns, Liepziedu vīns, Melnā plūškoka ziedu vīns, Meža aveņu vīns, Meža zemeņu vīns, Mežrozīšu ziedu vīns, Pīlādžu vīns, Pīlādžu-Ābolu vīns, Rabarberu vīns, Upeņu-Aveņu vīns, Vilkābolu vīns

Kur iegādāties?

Krokuss, Lāči, Rāmkalni, Rimi, Klēts

Kur nobaudīt?

Daily, Trusis

Piegādes iespējas

Jā, iepriekš sazinoties, Pasta Stacija

Sertifikāti

PVD

Citas saites

Papildus info

Ekskursijas:
Jāpiesakās iepriekš:
Valodas: Krievu, Latviešu

Vīnu darītava Vējkalnietis piedāvā iegādāties un nogaršot mājas vīnus! Mūsu vīnu darināšanas tradīcijas tiek turpinātas vairākās paaudzēs, izmantojot tradicionālās vīnu darināšanas tehnoloģijas. Saimniecībā atrodas arī Latvijā lielākais dienliliju dārzs, kur apskatāmas vairāk kā 950 dažādas gan pasaulē vadošo selekcionāru, gan pašu radītas dienliliju šķirnes.

Savus mājas vīnus, jau vairāk kā 40 gadus, darinām izmantojot seno, jau mana tēva pirms kara lietoto tehnoloģiju.

Mēs gan oficiāli skaitāmies ražotne, bet ražošana ir pārāk plašs jēdziens un patieso darbību neraksturo. Vīna darītava Vējkalnietis nav augsti mehanizēta rūpnīca, jo visa pamatā ir roku darbs, veidojam daudz atšķirīgas nelielas vīnu partijas un darbu atvieglo dažas palīgierīces. Tas ir ekoloģiski tīrs mājas vīns pēc būtības, kuram netiek pievienoti mūsdienās plaši lietotie sulfīti vai citi ķīmiski stabilizatori, dzidrinātāji vai garšas uzlabotāji. Vējkalnieša mājas vīniem piešķirts zīmols „Dabīgs produkts”.

 

Vīnus darinām tikai no Latvijas dabā vai kultūrā augušām izejvielām – augļiem, ogām , dārzeņiem, ziediem. Audzēšanā netiek izmantoti augu aizsardzības līdzekļi . Sortiments ir plašs, katru gadu ieliekam 20-25 dažādus vīnus un izmēģinātas gandrīz visas iespējamās Latvijā augošās vīnu izejvielas . Piedāvājam nedaudz arī sausos , pussausos un saldos , bet pārsvarā ir pussaldie vīni. Pircēju iecienītākie ir dižbrūkleņu, aveņu-upeņu, zemeņu, rabarberu, ērkšķogu vīni. Var iegādāties ir arī retāk sastopamos balto jāņogu, vilkābolu, dārza pīlādžu, meža aveņu vīnus. Ļoti iecienīti ir mūsu eksotiskie ziedu vīni. Pazīstamākie ir plūškoka, balto ceriņu un rožu ziedu vīni, kuri jau trīs gadus ir uzvarētāji Latvijas vīnu konkursa eksotisko vīnu grupā. Vēl garšīgi ir arī pieneņu  vīgriežu, liepziedu vīni.

Vējkalnieša dabīgie vīni tiek gatavoti no mūsu dārzā vai tuvākajā apkārtnē dabā augošajām ogām, augļiem un ziediem.

Vīna ražošanas procesā tiek izmantots vīna raugs, un tā kā vīnam netiek pievienoti sulfiti, kas aptur vīna rūgšanas procesus , bet ļaujam rūgt līdz galam, mūsu vīniem ir salīdzinoši augsts alkohola saturs – no 12% līdz 18% alkohola. Augstāks alkohola saturs nepieciešams, lai vīni būtu stabili un glabājot nebojātos.

Vīni tiek raudzēti stikla vai nerūsējošā tērauda traukos, plastmasas trauki netiek izmantoti.

Mūsu produkciju var iegādāties tirdziņos, bet lielākā izvēle ir veikaliņā mūsu saimniecībā. Jūlija un augusta mēnešos vīna degustācijas var apvienot ar Dienliliju dārza gandrīz 1000 šķirņu apskati un dienliliju stādu iegādi.

Mūsu vīna veikalā Jūs varat iegādāties visplašāko mūsu ražoto vīnu sortimentu!

Vīni tiek pildīti 0.5l, 0.25l un 0,2 l stikla pudelēs.

Jaunums – Piedāvājam iegādāties mūsu ražoto vīna destilātu “Nurmes Niknais”- stiprais dzēriens ir ar patīkamu smaržu un maigu vīna pēcgaršu. Prozit!

Par 5 pudelēm lielākus pasūtījumus varam Jums aizsūtīt ar Pasta stacijas palīdzību.

Visu gadu aicinām pieteikties 3-7 dažādu Vējkalnieša mājas vīnu degustācijām.

0 Lietotāji (0 balsis)
Produkta kvalitāte
Vizuālais noformējums
Attieksme pret pircēju
Iepakojums
Zīmols
Ko cilvēki saka ... Ierakstiet savu vērtējumu
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Rādīt vairāk
{{ pageNumber+1 }}
Ierakstiet savu vērtējumu

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one