Ģimenes saimniecība Krimuldas novadā, kurā saimnieko Juris un Ilze Lipski. Audzē dažādus dārzeņus un zaļumus. Saimniecība šobrīd bioloģiskās sertifikācijas pārejas posmā.

Piegādes iespējas Rīgā, Valmierā, Cēsīs un Siguldā.

Ilze plašāk pazīstama ar recepšu blogu un zīmolu Absolūts Ēd.

Piedāvājumā ir zaļumi gan pikantas garšas cienītājiem – rukola, sinepes, redīsi, kressalāti, kā arī zaļumi, kas pēc garšas ir maigi, bet uzturvērtības ziņā pat vērtīgāki par citiem – kāposti, brokoļi, un bērnu kārumi – zirņi un saulespuķes.

Biežākie jautājumi par mikrozaļumiem:

1) Kā tos ēst?

SVAIGĀ VEIDĀ. Viennozīmīgi. Ar tiem var papildināt salātus, zupas, otros ēdienus, tos var pievienot kokteiļiem, likt uz maizītēm, vai uzgrauzt tāpat, bērni īpaši iecienījuši zirņus.

2) Kas mikrozaļumos ir tik īpašs?

Šajā sākuma posmā augs ir visvērtīgākais, satur vairāk minerālvielas, vitamīnus un enzīmus, un ir patiešām maza vitamīnu bumba, (citāts iz Butenko grāmatiņas “Lielākajā daļā dīgstu ir bagātīgs B vitamīna daudzums, tajos ir daudz vairāk uzturvielu nekā pilnībā attīstītu augu lapās, jo mikrozaļumiem straujajā augšanas periodā ir nepieciešams daudz vairāk barības vielu.”.

3) Cik ilgi mikrozaļumus var uzglabāt?

Aptuveni nedēļu. Tas atkarīgs no glabāšanas apstākļiem. Ledusskapī pavisam noteikti nedēļu, siltā vietā ne tik ilgi, jo siltumā augs turpinās augt, bet kastītē tam vietas izaugšanai nav, tāpēc tie var sākt nīkuļot. Tāpēc vislabāk uzglabāt vēsākā vietā. Kā droši vien daudz kur esat lasījuši – zaļumi visvērtīgākie ir tikko plūkti – šos plūciet tieši pirms ēšanas, un varēsiet būt pārliecināti, ka tie tiešām ir tikko plūkti.

4) Mikrozaļumi novīst pārāk ātri?

Tā kā zaļumi ir augoši, tie nav nogriezti, tad jāatceras tos salaistīt. Vienas no pirmajām, kas vīst, ir kreses, bet ja tās aplej ar ūdeni, tās ātri vien sacelsies atpakaļ.

5) Mikrozaļumu veidi

Brokoļi, zirņi, sinepes, kreses, rukola, redīsi, saulespuķes un kviešu zelmenis. Sēklas ir organiskās, speciāli paredzētas diedzēšanai un dīgstu audzēšanai.

Par zaļumu iegādi jāsazinās ar Juri personīgi.

Ja arī Jūs interesē iespēja iegādāties zaļumus (šobrīd iespējama piegāde uz Rīgu, Siguldu, Cēsīm un Valmieru), droši rakstiet, un Juris pastāstīs sīkāk, kas un kā –  ilze.lipska@gmail.com vai uzmeklē Ilzi sociālajā vietnē Twitter – @absolut_ilze

Absolūts Ēd – Piedāvājums

Vasaras sezonā – sezonas dārzeņu kastes.

Ziemas-Pavasara sezonā – mikrozaļumu kastes.

  • Cena 12 eur. Piegāde iekļauta cenā. Lielākiem pasūtījumiem uz ofisiem – atlaides.
  • Kastē 10 zaļumu kastītes. Zaļumi, ar ko var papildināt ikvienu maltīti, ko var pievienot kokteiļiem vai uzgrauzt vienkārši tāpat.
  • Var pasūtīt zaļumu mix kasti, kur iekšā būs dažādi zaļumi – redīsi, sinepes, kressalāti, rukola, brokoļi, kāposti, zirņi, saulespuķes.
  • Var pasūtīt arī kasti ar viena veida zaļumiem, norādot ar kuriem.

Absolūts Ēd zaļumus var atrast/pasūtīt arī:

  • Unce Eko veikaliņā Mārupē
  • Madcafe Ādažos
  • Zaļā zeme veikalā Jelgavā
  • Seko eko Valmierā
  • Ķimenē Cēsīs
  • Dabīgi produkti, Zaļā govs – Rīgā.

kā arī interneta veikalos


Uzrakstiet atsauksmi

Jūsu vērtējums

Claim This Listing

Saņemot pieeju ieraksta administrēšanai, Jūs varēsiet labot un papildināt, regulāri atjaunot informāciju, pievienot attēlus, izvietot reklāmas un daudz ko citu!