fbpx

Par uzņēmumu

Latvija ir zeme, kurā daba cilvēkiem sniedz ļoti daudz – skaistumu, līdzsvaru, kā arī vissvarīgāko – veselību. Viena no dabas brīnišķīgām veltēm ir avota ūdens. Ir zināms, ka bez ūdens nevar pastāvēt neviens dzīvs organisms, kā arī dabā nav tāda brīnumlīdzekļa, kas spētu izārstēt visas slimības, bet, ja tāds būtu, tad vistuvāk tam būtu tīrs, kvalitatīvs ūdens.

Avota ūdens Svētavots ir augstākā labuma licencētais avota ūdens. Svētavota ūdens pats izplūst zemes virspusē, tas ir ļoti gards, dzīvs, tīrs, dzidrs, apveltīts dziednieciskām īpašībām un tā sastāvs ir izcils. Svētavots izplūst no pazemes dzīlēm sanitāri tīrā, lielā, dabiskā baltas smilts iezī no 88 metru zemes dziļuma, tā ražība ir 3 litri ūdens vienā sekundē.

SIA “VIGO” nodarbojas ar avota ūdens Svētavots ieguvi un realizēšanu jau 15 gadus, tas spēj nodrošināt klientiem kvalitatīvu avota ūdeni, jo tā pildīšanas cehs atrodas blakus Svētavota izteces vietai, un ūdens tiek pildīts pudelēs tieši no izteces vietas, netiekot nekādā veidā transportēts, apstrādāts vai pakļauts kvalitātes ietekmēšanas riskiem. Svētavota ūdens pie klienta nonāk tieši tāds, kāds tas iztek no zemes dzīlēm. Ceļā līdz pildīšanai pudelē ir tikai divi filtri, kas attīra ūdeni no iespējamām smilšakmens daļiņām. Noliktavā netiek turētas liekas rezerves, lai klientam vienmēr varētu piegādāt svaigu, tikko pildītu avota ūdeni.

SIA “VIGO” ir viens no retajiem ūdens piegādātājiem, kas sniedz klientam iespēju atbraukt uz izveidoto Svētavota dabas parku, apskatīt un pārliecināties par Svētavota izteces vietu, kā arī nobaudīt ūdeni vai pasmelt to līdzņemšanai. Svētavota dabas parkā katrs apmeklētājs tiek gaidīts kā īpašs viesis, kurš uzzina stāstu par Svētavota vēsturi, tā leģendu, ūdens īpašajām vērtībām, kā arī ir iespējams piedalīties spēcinošā un uzmundrinošā rituālā. Parkā atrodas arī piknika vieta ar āra grilu, žāvētavu, kā arī septiņvienīga āra džakuzi. Šī ir vienīgā vieta Austrumeiropā, kur ir ekskluzīva iespēja baudīt masāžu vannā, kas pildīta ar īstu, kristāldzidru avota ūdeni bez jebkādiem piemaisījumiem.

Vēsture

Svētavota izcelsmes un pastāvēšanas vēsture ir ļoti sena, tie ir daudzi gadsimti. Svētavota ala ir pirmā Latvijas ala, kas minēta zinātniskajā literatūrā.

Jau 1764.gadā to aprakstīja vācu etnogrāfs, Sibīrijas pētnieks un Krievijas Zinātņu akadēmijas profesors G.F.Millers. Millers 1764.gadā rakstījis, ka šo vietu saucot die Eiserne Pforte, kas nozīmē Dzelzs vārti. Iespējams, ka Millera apraksts rosināja novadpētnieka Johana Kristofa Broces interesi par šo alu, kuru viņš apmeklēja, aprakstīja un uzzīmēja 1772.gadā. Tas ir senākais šobrīd zināmais Latvijas alas attēls. Broce rakstījis, ka “alas dibenā, kur ir arī daži lieli, melni akmeņi, no zemes izplūst skaidrs, ledusauksts ūdens, kas aiztek gar alas kreiso pusi. Ap to un pie kalniem abās pusēs aug alkšņi, egles, priedes, kadiķi un ievas. Šī novada latviešu zemnieks piedēvē ūdenim brīnumspēku, tāpēc tad, kad ir slims, viņš tajā mazgājas un arī atstāj alā apģērba gabalus un naudu”.

Alu divos sava darba “Topographische Nachrichten von Lief- und Ehstland” (1777.g.) sējumos ir minējis arī Augusts Vilhelms Hupelis kā piemēru tēzei, ka dažas alas zemnieki uzskata par spēcīgām, t.i., izmanto to avotus dziedniecībā.

Pirmais avota nosaukums bija Dzelzs vārti, bet pirmās brīvvalsts laikā tas dēvēts par Māras avotu, vēlāk par Svētavotu, to pamatoja ar ūdens dziednieciskajām īpašībām. Brīvās Latvijas laikā tika uzcelta dziednīca “Cīrulīši”, jo vieta ir ar pozitīvu auru apgarota, blakus atpūtas namam atradās unikālais dabas objekts, dziednieciskais avots Svētavots.

SIA “VIGO” tika dibināta 1995.gadā un ar avota ūdens Svētavots ieguvi un realizāciju sāka nodarboties 1999.gadā.

SIA “VIGO” piedāvā iegādāties avota ūdeni Svētavots dažādu tilpumu pudelēs:

  • 18.9 litri
  • 5 litri
  • 1,5 litri
  • 0.5 litri

Piegādi ir iespējams veikt Rīgā un tās tuvākā apkārtnē, Jūrmalā, Cēsīs, Valmierā un citās pilsētās (plašāka informācija mājas lapā). Iespējams iegādāties arī aksesuārus 18.9L pudelēm – sildīšanas/dzesēšanas iekārtu, ūdens pumpi un porcelāna trauku ar koka statīvu.

Svētavota dabas parkā ir iespējams rīkot svinības, veikt apmeklējumu kāzu ceļojuma laikā, rīkot laulību ceremonijas, kā arī citus pasākumus vai vienkārši izbaudīt pasakaino dabu. Parks ir atvērts apmeklētājiem katru dienu.


Uzrakstiet atsauksmi

Jūsu vērtējums

Claim This Listing

Saņemot pieeju ieraksta administrēšanai, Jūs varēsiet labot un papildināt, regulāri atjaunot informāciju, pievienot attēlus, izvietot reklāmas un daudz ko citu!